Головні підсумки VI Міжнародного форуму із захисту бізнесу

Керуючий партнер АО  EVRIKA Андрій Шабельніков відвідав VI Міжнародний форум із захисту бізнесу, який відбувся 10 вересня 2021 року в місті Києві.

Створення Бюро економічної безпеки, запровадження державних санкцій щодо компаній та окремих представників бізнесу, прийняття закону про створення правового режиму «Дія.City», запровадження автоматичного арешту рахунків, зміна повноважень АРМА, відкриття ринку землі — всі ці події відбулися в 2021 році та зазнали експертного аналізу учасників Форуму.

Проте А.Шабельніков особливо наголосив на актуальності кримінально-правових ризиків бізнесу, про які йшлося під час ІІ сесії Форуму. Подібні ризики займають левову частку роботи адвоката, котрий практикує у сфері кримінального права.

Фахівці АО EVRIKA неодноразово наголошували на тому, що ще 8 серпня 2021 року набули чинності зміни до КПК України, які підвищують ефективність захисту у кримінальних процесах. Проте ще не всі побажання адвокатів наразі враховано, зокрема досі не вирішене питання про допуск до ЄРДР хоча б у рамках кримінальної справи, яку супроводжують адвокати. Крім того, А.Шабельніков погоджується з колегами, що хоча зміни вже набули чинності, але співробітники СІЗО про них ще не знають, адже КМУ має в тримісячний термін внести зміни до підзаконних актів, котрі унормовують в тому числі і роботу місць тимчасового утримання.

Щодо ж вироків за корупційні злочини, то партнер АО EVRIKA під час аналізу судової статистики, яку озвучили на форумі, зробив висновок, що найбільш популярною є стаття 369 КК України – на неї припадає 1766 вироків з 2807 винесених за корупційні злочини. А от за статтею 369-2 винесено лише 329 вироків, що пояснюється важкістю доведення цього злочину.

Leave a Comment