ЦИФРОВА ТРАНСФОРМАЦІЯ, ІННОВАЦІЇ ТА ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ – СЬОГОДЕННЯ ЧИ МАЙБУТНЄ

Обговорити ризики та переваги цифрової трансформації, механізми підтримки і регулювання  ІТ галузі в Україні, а також правовий статус штучного інтелекту зібрались провідні юристи та представники бізнесу на Business & Legal ІТ Forum. До дискусії доєдналась партнер АО EVRIKA Ольга Брус.

Як наголосили представники Міністерства цифрової трансформації України та Комітету Верховної Ради України з питань цифрової трансформації, цифрова трансформація України не скидає обертів, а Україна є однією із країн лідерів діджиталізації, однак, як зауважили представники Форуму, ціллю повинно стати не просто створення країни у смартфоні, а створення країни у захищеному смартфоні, що передбачає посилення кіберзахисту. Великі очікування покладаються на законопроект № 2655 про хмарні послуги. Своїм досвідом у даній сфері поділився представник оцифрованої Естонії.

Спільнота юристів поділилась очікуваннями від Закону України «Про електронні комунікації», який повинен вступити в дію з 01.01.2022 р. та який повинен вичерпати конфлікт між бізнесом та контролюючими органами в питаннях отримання доступу до інформації про споживача та факти надання електронних комунікаційних послуг.

Обговорення нового механізму підтримки креативної індустрії «Дія.Сіті» та створений спеціальний правовий режим для IT-індустрії викликав немало дискусій між учасниками Форуму. Проте, всі, і представники бізнесу і юриспруденції, дійшли згоди в тому, що правовий супровід ІТ-проекту на різних стадіях його розвитку є необхідним, незважаючи на поширену думку серед представників ІТ щодо «гальмування» юристами та правниками креативного розвитку ІТ-бізнесу.

Завершився Форум обговоренням правового статусу штучного інтелекту, який поступово входить в наше сьогодення. Представник Верховного Суду поділився з учасниками досягненнями та перешкодами при створенні Інтелектуальної системи пошуку за правовими позиціями Верховного Суду «Верховний Суд. База правових позицій.», яка покликана допомогти юристам в їх роботі.

Незважаючи на присутність у нашому житті штучного інтелекту та можливість його впливу на нас, статус та відповідальність штучного інтелекту є полем дискусій, як в Україні так і у світі.

Leave a Comment