СПОРИ У СФЕРІ ЕНЕРГЕТИКИ – СУДОВА ПРАКТИКА ВИМАГАЄ НОВИХ ПРАВИЛ

Участь у профільних форумах дозволяє відслідкувати актуальну судову практику за вузькоспеціалізованими напрямами. Не став винятком і VI Business & Legal Energy Forum, – наголосив керуючий партнер АО EVRIKA Андрій Шабельніков.

На сьогодні найбільш системоутворюючою у практиці вирішення спорів у сфері енергетики є постанова ВП ВС у справі № 910/17955/17.

У ній суд дійшов такого висновку:

–          вимога про скасування рішення комісії електропередавальної організації про визначення обсягу недоврахованої електричної енергії та її вартості є способом захисту прав та інтересів, установленим законом;

–          таке рішення комісії, оформлене протоколом із розгляду акта про порушення ПКЕЕ, безпосередньо впливає на права та обов’язки відповідного суб’єкта господарювання в контексті його відносин з електропередавальною організацією, встановлює обсяг і вартість недоврахованої електроенергії та створює загрозу припинення електропостачання відповідного споживача.

Також судова практика стикнулась з тим, що деякі норми, які передбачають відповідальність за правопорушення у сфері споживання електроенергії, потребують доопрацювання законодавцем. Зокрема, конструкція статті 188-1 КК України «Викрадення електричної або теплової енергії шляхом її самовільного використання» унеможливлює притягнення за вчинення цього злочину посадових осіб суб’єкта господарювання.

Є проблеми і з притягненням до адміністративної відповідальності. Сьогодні в Україні немає жодних чинних правил користування електричною енергією, а тому застосування норми статті 103-1 КУпАП саме щодо «інших порушень правил користування енергією» неможливе. Адміністративна відповідальність за такі правопорушення є вкрай неефективним методом впливу на споживачів, що порушують правила. Ці норми доречно взагалі виключити з КУпАП.

#адвокат #енергетика #форум #суд #форум #EVRIKA

Leave a Comment