Штрафи по бенефіціарам відстрочили!

Верховна Рада України прийняла Закон 5807, який передбачає зміну строків розкриття інформації про кінцевих бенефіціарних власників.

Відтак, три місяці з дня опубліковання відповідних змін – змінились на один рік, що, враховуючи строки, які вже сплили складає додаткових 9 місяців від дня опублікування закону 5807.

 

За словами міністра юстиції Дениса Малюськи, у жовтні та листопаді юросіб не штрафуватимуть та не складатимуть протоколи за нерозкриття структур власності та бенефіціарів.

 

Таке рішення пов’язане в першу чергу з пропускною спроможністю реєстраційної системи, адже з понад мільйон юросіб в Україні – відомості змогли подали лише 171 тисяча.

 

“Пропуск дедлайну буде зумовлений об’єктивними причинами”, – пояснив міністр.

 

Також, як зазначив Малюська, на думку Мін’юсту, враховуючи поточний стан справ та презумпцію невинуватості, відсутня навіть гіпотетична можливість підтвердити належними доказами наявність вини (бодай у формі необережності) керівника юридичної особи, який не подав відомості про кінцевих бенефіціарних власників.

 

Отже, наразі хвилюватися з приводу неподання інформації про бенефіціарів не варто.

Тепер у юросіб є достатньо часу, щоб без поспіху правильно вчинити таку юридичну дію, а як це зробити ми розповідали за наступним посиланням :

https://www.facebook.com/104799358557329/posts/127375496299715/

Leave a Comment